Tiem, kuri vēlas pilveidot sevi kvalitatīvu fotogrāfiju iegūšanai. Mācību kurss FOTO TEHNOLOĢIJAS ir paredzēts iesācējiem, fotoamatieriem un topošajiem profesionāļiem, kuri vēlas nostiprināt un attīstīt savas zināšanas digitālo foto tehnoloģiju jomā. Cilvēkiem, kuri fotogrāfijas pamatus ir jau apguvuši, bet vēlas mācīties un attīstīties tālāk.

Mācību kurss ir orientēts uz tehniskām zināšanām, kas sniedz izpratni par dažādu fotogrāfisku metožu pielietošanu digitālajā fotogrāfijā. Katrai tēmai tiek veltīta padziļināta uzmanība nodarbību laikā, kā arī uzdoti tematiski mājasdarbi zināšanu nostiprināšanai.

Kursa FOTO TEHNOLOĢIJAS  mērķis: 

 • izprast mūsdienu digitālo fotogrāfiju veidojošās tehnoloģijas;
 • iepazīties ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem paņēmieniem fotogrāfijā;
 • spēt fotografēt visdažādākajos gaismas apstākļos;
 • apgūt konkurētspējīgas prasmes fotogrāfijā;
 • padarīt savus darbus tehniski kvalitatīvus un interesantus;
 • pārbaudīt savu spēju robežas fotogrāfijā.

Nodarbību plāns un programma: 

 1. Mūsdienu digitālā fotogrāfija – iepazīšanās ar šobrīd aktuālo tehniku un tās pielietojumu. Dinamiskais diapazons, digitālo sensoru (matricu) veidi un to atšķirības. Fotoaparāta limiti un iespējas. Kameras svarīgāko funkciju pārskats.
 2. HDR pielietojums fotogrāfijā – ēnas un gaišie toņi, to apstrāde un kontrole fotografējot. Prakse izmantojot pieejamo gaismas daudzumu.
 3. Optikas un asuma dziļuma teorija un pielietojums – mūsdienu optikas pielietojums un ierobežojumi praksē. Optikas izvēle, atšķirības dažādu ražotāju piedāvājumā. Objektīvu optisko īpatnību izmantošana fotogrāfijā.
 4. Ainavas fotogrāfijas prakse – žanra īpatnības, fotografēšanas veidi, apstrādes īpatnības. Prakse pilsētā vai izbraukumā ārpus pilsētas.
 5. Digitālā pēcapstrāde 1 – ainavas fotogrāfija – Lightroom & Photoshop teorija, praktiska izmantošana darbā. HDR montāža, riski, ainavas retušas paņēmieni.
 6. Portreta gaismošana – dažādu laikmetu pieejas portretu fotogrāfijā. Prakse izmantojot pieejamo gaismas daudzumu.
 7. Portreta retuša (pēcapstrāde) – Lightroom & Photoshop krāsu teorija, portreta retuša, gaismēnu kontrole.
 8. Mākslīgā apgaismojuma izmantošana 1 – portatīvās zibspuldzes reportāžas darbā – teorija un prakse. Sinhronizācijas iespējas, atstarotā gaisma.
 9. Mākslīgā apgaismojuma izmantošana 2 – studijas aprīkojuma izmantošana – teorija un prakse. Fotografēšana studijas apstākļos, gaismas kontrole.
 10. Reportāžas foto – pamatprincipi, ētika, tehnoloģijas. Kameras sagatavošana darbam, atšķirīgas pieejas reportāžas fotografēšanā. Reportāžas fotogrāfija nozarē, darbu sagatavošana, akreditācija, gatavošanās.
 11. Reportāžas (kāzu foto inscenējums) foto plenērs – kameras uzstādījumu pārvaldīšana, gaismas kontrole, papildus gaismošana. Fotografēsim inscenētā kāzu situācijā, iejutīsimies kāzu fotogrāfa lomā. Prakse. Plenērs tiek organizēts sestdienas dienā, par datumu iepriekš vienojoties.
 12. Reportāžas foto atlase, sērijas un foto stāsta veidošana – darbs ar kursu laikā iegūto materiālu, foto sērijas loģika un saturs. 
 13. Gala darbu prezentācijas un diskusijas – rekomendācijas, komentāri, padomi.

Studentiem uz kursu laiku jānodrošina:

 • digitālā foto kamera ar pilnībā manuālu (M) režīmu;
 • personālais dators (laptop vai stacionārais dators mājas apstākļos) ar iespēju patstāvīgi izmantot Adobe Lightroom un Photoshop jaunāko versiju foto apstrādes mājasdarbiem;
 • vismaz 3-4 stundas papildus laika nedēļā, mājasdarbiem un patstāvīgajam darbam;
 • pamatzināšanas fotogrāfijā (ekspozīcija, objektīva loma, režīmi, utt).

Pēc kursu beigšanas tiek izsniegts sertifikāts.

Pēc katras nodarbības studentiem tiek uzdots mājasdarbs, kas prasa papildus patstāvīgo darbu vismaz 1-2 stundas nedēļā.

Kursu vada Mārtiņš Vanags Mag.Psych.
Radošās fotogrāfijas specializācijas vadītājs LKA Latvijas Kultūras Koledžā;
Skolotājs Rīgas Mākslas un Mediju tehnikumā, priekšmetos Alternatīvās fotogrāfijas metodes un Foto tehnoloģijas;
Pasniedzējs Sony fotoskolā;
Fotoklubu “Fotoklubs Siena” (2011 – 2014) un “Fototelpa” (2015 – ) dibinātājs un vadītājs;
Fotogrāfs un mācību kursu autors.

Kursi notiek pirmdienu vakaros, 18:00-21:00, Fototelpā (F.Sadovņikova 39, Rīgā, ieeja caur veikalu Masterfoto). Atsevišķām nodarbībām var tikt pieaicināti vieslektori.
Studiju maksa: 240EUR (80EUR mēnesī), Kluba Fototelpa biedriem – 210EUR

Kursu sākums: 8. janvāris 2018, 18:00
Pieteikšanās aizpildot anketu zemāk.

Vārds, uzvārds: *
E-pasts: *
Telefons: *