Pastaigas Tatros 2018

17. – 26.augusts, 2018.
Slovākijas/Polijas Tatri;
Mārtiņš Vanags
Kalni. 

 

Piedāvājam braucienu uz Slovākijas Tatriem un Slovākijas dabas parkiem. Rudens krāsas, Tatru kalnu valdzinājums un Slovākijas dabas skaistums. 2018.gada 17.-26.augusts, komfortabls mikroautobuss, dzīvošana viesnīcās un daudz pastaigu pa skaistākajām Slovākijas takām, un, protams, daudz fotogrāfisku brīžu un ļoti daudz labu fotogrāfiju. Iespēja pēc sirds patikas izstaigāties un safotografēt visu ko vien vēlaties!

2018.gadā braucam nedaudz agrāk kā parasti – augustā, lai izbaudītu vēl vasaras siltumu un noķertu pirmās rudens vēsmas kalnu virsotnēs!

Programmā:

Agri rīti un vēli vakari – atkarībā no laika apstākļiem un Saules uzvedības mākoņos. Vakara noslēgumā kafejnīcas/restorāna apmeklējums kopīgām vakariņām.

Tatros pavadīsim 8 dienas, – īpaši gatavota tūre kalnu atkarīgajiem un dabas bērniem!
Plānā ir Augstie Tatri un to virsotnes, dabas parki, iespējams apmeklēsim arī kādu vieglāku maršrutu Zemajos Tatros.

2018.gada tūrē apmeklēsim arī vairākas kalnu takas no Polijas puses (Zakopane), būs iespēja kāpt Tatru kalnos no abām pusēm!

Vienu vakaru pavadīsim Popradas karstajos avotos atpūtinot muskuļus.

Te dažas vietas ko apmeklēsim, visu saplānot un uzskaitīt nav ne iespējams, ne vajadzīgs:

Neliela iesildīšanās pastaiga līdz Rohačes ūdenskritumam (Roháčsky Vodopád).

_MVD6664Kāpiens Volovec (2063m) – izturīgākajiem pastaiga arī līdz Banikov virsotnei (2178m), dienu pavadām Rietumu Tatru augstākajās vietās, dienas pārtikas deva un ūdens jāņem līdzi.

IMG_1060

Krivan (2494m) – vienā no augstākajām virsotnēm Tatros, kas sasniedzama bez speciāla ekipējuma. Gājiens aptuveni 4 stundas vienā virzienā. Kā alternatīva ir iespēja apmeklēt Kmetov ūdenskritumu.
_MVD8737

Atpūtas diena pie Štrbske pleso un kalnu upēm. Atpūtinot kājas apbrauksim interesantākās vietas, kas sasniedzamas ar transportu.
_MVD7657

Dabas parka Slovensky raj apmeklējums, iespēja izvēlēties kādu no takām, atkarībā no vēlmēm un spēku iespējām. Ūdenskritumi, meži, takas un daudz interesanta fotogrāfam, kā arī meditatīvai pastaigai.
_MVD7039

Rysy (2503m) – aktīvs kāpiens un augstākā vieta kur būsim. Iespaidīgi skati un savu spēku pārbaude.
_MVD8343

Turpceļā un atpakaļceļā Slovākijas un Polijas ainavas, rīti, vakari un nepārtraukti mainīgi skati aiz loga. Programma var tikt mainīta atkarībā no laika apstākļiem.

IMG_1137

Staigāšana notiks pa dabas takām, speciāls ekipējums nav nepieciešams, vien labi zābaki un pārgājienu apģērbs. Ērta soma ar pašu nepieciešamāko tehniku, viegls statīvs, tūrisma nūjas un apņēmība daudz staigāt. Kalnos nakšņot nav atļauts, tādēļ katra diena būs atsevišķs piedzīvojums.

Brauciena mērķis primāri ir fotografēšana un kalnu piedzīvošana, taču nav liegta iespēja arī vienkārši pastaigāties. Iesim lielākoties grupā (vai divās mazākās), nesteidzīgā ritmā meklējot interesanto. Taču jārēķinās ar lielāku fizisko slodzi nekā ikdienā pierasts.

Brauksim ar komfortablu mikroautobusu (vietu skaits 8), 9 naktis pavadīsim viesu namos, 2-vietīgos numuriņos ar ērtībām, ar iespēju pašiem gatavot.

Velvia_100_14

Izbraukšana no Rīgas 17.augusta agrā rītā, brauciens (cauri Lietuvai un Polijai) un iekārtošanās viesnīcā, sākot ar sestdienas rītu jau nododamies fotografēšanai un pastaigām.
Mājup izbraucam 26.augusta agrā rītā no Polijas, ap pusnakti būsim Rīgā. Kopā pavadīsim ceļā 10 dienas (9.naktis viesnīcās Slovākijā un Polijā)

Brauciena cena vienam dalībniekam – 400EUR (Kluba Fototelpa biedriem 360EUR) (iekļauts transports, degvielas izmaksas, dzīvošana viesnīcās, grupas vadītāja konsultācijas), cenā nav iekļauta ēdināšana, papildus ekskursijas (muzeji, suvenīri, utt), ceļojuma apdrošināšana. Piesakoties un rezervējot vietu braucienā jāiemaksā drošības nauda 100EUR apmērā, atlikusī summa jāsamaksā līdz 2018.gada 15.jūlijam.

Dalībniekiem jābūt ceļošanai derīgiem dokumentiem.

Pieteikuma anketa, rezervējot vietu braucienā, jāveic 100EUR priekšapmaksa.

 

Pieteikšanās ir slēgta, brauksim atkal 2019. gadā.