Riharda Igāna izstāde “Under-Rated” izstāžu zālē “Fototelpa”

Riharda Igāna izstāde “Under-Rated” izstāžu zālē “Fototelpa” 

No 2018. gada 11. līdz 18. maijam izstāžu zālē “Fototelpa” būs apskatāma topošā foto mākslinieka Riharda Igāna debijas fotoizstāde “Under-Rated”. Autors ar saviem darbiem vēlas pievērst sabiedrības uzmanību mūsdienu sabiedrībā esošajiem skaistuma standartiem, kas liek cilvēkam manīt savu ārieni. Izstādes atklāšana 11. maijā plkst. 18.30.

Autors ar savu debijas personālizstādi rosina sabiedrību apdomāties, kas katram indivīdam liek slēpties aiz savas maskas un kas ir šis cilvēks, kuru mēs slēpjam. Kurā brīdī mēs esam bez šīs pašu veidotās maskas? Vai tiešām mums ir nepieciešamas šīs maskas? Ar šiem jautājumiem autors vēlas veicināt iekšēju diskusiju izstādes apmeklētājos un parādīt, cik cilvēks patiesībā ir ievainojams un trausls.

Kā Rihards atzīmē: “Mēs esam nolemti vērtēšanai. Vērtēts tiek viss. Sākot no mūsu izskata līdz darbībām. Tas ir neizbēgami. Fotografējot cilvēkus, varu vien iedomāties, kas notiek cilvēku galvās. Tiklīdz tie ir pamanījuši objektīvu savā virzienā, viņi sāk mākslīgi pozēt. Vēlos pats pievērsties šai tēmai un aktualizēt pārējiem, cik mēs esam ievainojami un trausli – ieraudzīt sevi bildē sev nepieņemamu, neglītu ir ceļš atpakaļ uz pašvērtējumu un pašpieņemšanu.  Redzot sevi vai kādu citu indivīdam nepieņemamā tēlā, cilvēks sāk vērtēšanu. Vērtēšana ir tad, kad mēs salīdzinām kaut ko ar standartu. Sabiedrība cenšas izbēgt no šī nosodījuma, slēpjoties aiz pašu radītās standarta maskas.”

Topošais mākslinieks ir LKA Latvijas Kultūras koledžas kultūras menedžmenta un radošās fotogrāfijas 3. kursa students. Jau no bērnības Rihards ir aizrāvies ar fotografēšanu, tomēr tai nopietnāk pievērsies pirms studiju uzsākšanas. Studējot koledžā, viņa interese un izpratne par fotogrāfiju kā mākslu tikai augusi, ko arī noteikti varēs redzēt viņa personālizstādē.

 

Ieeja izstādē bez maksas.

Izstāde apskatāma no 2018. gada 11. – 18. maijam no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 19.00, izstāžu zālē “Fototelpa”, F.Sadovņikova ielā 39, Rīgā.

Atklāšana 11. maijā plkst. 18.30