Video blogošanas pamati iesācējiem un entuziastiem

Video blogošana (jeb vlogošana, angliski vlogging) ir kļuvusi par populāru veidu, kā pastāstīt pasaulei par interesantām tēmām, kaut ko iemācīt skatītājiem vai sniegt atsauksmes.

Mūsdienu tehnoloģijas ir ļoti atvieglojušas šo procesu, sākot ar kamerām un aprīkojumu video uzņemšanai, un beidzot ar plašajām iespējām izvietot video internetā un ar to dalīties sociālajos tīklos.

Taču ne visiem, kas varētu vēlēties ar to nodarboties, ir zināms, cik vienkārši ir uzsākt vlogošanu, un tai pat laikā – cik daudz dažādu iespēju ir tad, ja ar to sāk nodarboties radoši un profesionāli.

Lai palīdzētu iesācējiem un veidotu diskusiju ar aktīviem darboņiem, esam izveidojuši vienas dienas semināru.

Master Foto, Fototelpa un Pūces akadēmija dalīsies ar zināšanām un parādīs nepieciešamos rīkus un paņēmienus video blogu veidošanai.

Seminārs notiks sestdienā, 3. martā, plkst. 11:00 Fototelpas semināru zālē F. Sadovņikova ielā 39 (0. stāvā, ieeja caur Master Foto veikalu).

Semināra ietvaros Master Foto pārstāvji parādīs dažādu izmantojamo tehniku blogu veidošanai:

  • labākam attēlam – dažāda veida apgaismojumu,
  • kvalitatīvi ierakstītai skaņai – mikrofonus un rakstītājus,
  • labākam noformējumam – dabiskos, mākslinieciskos un hromo fonus,
  • kur likt kameru – statīvus un stabilizatorus,
  • kā arī kameras, ko izmantot vloga veidošanai.

Fototelpas pārstāvis Mārtiņš Vanags pastāstīs par attēlu un kadra kompozīciju kvalitatīva un vizuāli baudāma vloga veidošanā.

Pūces akadēmijas pasniedzēja, producente un režisore Dace Pūce pastāstīs par režijas un producēšanas aspektu vlogu veidošanā:

  • stāsta režiju,
  • sagatavošanās un producēšanas procesu,
  • aktiera/vlogera balsi un artikulāciju.

Seminārā interesentiem tiks sniegts vispusējs ieskats dažādos būtiskos jautājumos, lai uzsāktu vai uzlabotu savu video blogu veidošanu, lai iegūtais materiāls būtu kvalitatīvs un baudāms.

Uz semināru ir aicināti ne tikai iesācēji, bet arī interesenti un aktīvi vlogeri, lai piedalītos diskusijā, dalītos ar praksē sastaptiem jautājumiem un rastu atbildes vai iedvesmu uzlabojumiem.

Pēc semināra ir plānots veidot padziļinātas meistarklases visaktuālakajos jautājumos (piem., apgaismojums, tehnika, skaņas ierakstīšana, režija, aktiermāksla, balss un runa, montāža).

 

Semināra apmeklējums ir bezmaksas.

Lai to apmeklētu, nepieciešams reģistrēties aizpildot anketu:

Vārds, uzvārds: *
E-pasts: *
Telefons: *

Savu interesi vari atzīmēt arī mūsu Facebook lapā.

Aicinām visus interesentus piedalīties, uzzināt, jautāt un, iespējams, jau pavisam drīz veidot lieliskus video blogus!