Vienkāršā divdomība

Dubultās ekspozīcijas unikālais šarms fotoizstādē “Vienkāršā divdomība”

No 19. oktobra līdz 2. novembrim “Fototelpas” izstāžu zālē F. Sadovņikova ielā 39 būs skatāma melnbalto dubultekspozīcijas fotogrāfiju izstāde “Vienkāršā divdomība”. Izstādes atklāšana notiks 19. oktobrī plkst 18.00.

Vasarā norisinājās “Fototelpa” organizētais filmu fotogrāfijas maratons “Dubulto, lūdzu!”, kas izvērtās par aizraujošu komandu foto piedzīvojumu pilsētvidē. Tas tādēļ, ka uzdevums nebija vienkāršs – komandas divu cilvēku sastāvā devās pilsētā, lai melnbaltajā 36 kadru filmiņā apkopotu viņuprāt interesantāko.  Komandas satikās un apmainījās filmiņām, veidojot unikālu kadru sajaukumu.

Izstādē būs aplūkojamas 16 lielformāta un ap 50 mazāka formāta šajā spēlē uzņemtās fotogrāfijas, unikālā veidā aktualizējot nepabeigtības skaistumu, nejaušību pilsētvidē un atdzīvinot melnbalto filmu fotogrāfiju. Interesanta izstādes sastāvdaļa būs komandu piezīmju blociņi ar instrukcijām par uzņemtajām fotogrāfijām, procesu un vēlamo gala rezultātu.

Pasākuma organizators, lektors un “Fototelpas” vadītājs Mārtiņš Vanags: “Katrs darbs tapis, sadarbojoties diviem autoriem, kur viens darbu iesāk, neredzot rezultātu, instruē darba pabeidzēju, veicot atzīmes un skices ar savu vīziju, kā darbam jāizskatās gala rezultātā. Otrs darba autors savu redzējumu interpretē instrukcijās un neredzamo darba sākumdaļu fotogrāfiski pabeidz. Šāda pieeja atsvaidzina līdz šim tik ļoti banalizēto un nodeldēto “ielu fotogrāfijas” žanru, kurš klasiskajā izpausmē ir kļuvis skatītājam garlaicīgs. Fotogrāfijas šajā izstādē ir vizuāli neatkārtojami un cilvēciskās sadarbības pozitīvisma piesātināti mākslas darbi”.

“Fototelpa” – telpa fotogrāfiem un izglītībai, kas piedāvā papildināt zināšanas par fotogrāfiju ar dažādu semināru un fotokursu palīdzību, veidot savas izstādes “Fototelpas” izstāžu zālē, ka arī vienīgo, publiski pieejamo analogās fotogrāfijas laboratoriju.

 

Kontaktinformācija:
Mārtiņš Vanags
“Fototelpa” vadītājs
martins@fototelpa.lv
Tālr. 29996077
www.fototelpa.lv